ساخت، تولید و هرگونه بهره‌برداری از فرستنده‌های رادیویی منوط به اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌باشد

موضوعات و منابع آزمون رادیو آماتوری چیست؟

 

ثبت نام آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی از ۲۲ مرداد سال جاری و در پایگاه اینترنتی رگولاتوری آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن رادیویی البرز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نسترن محسنی معاون امور رادیویی رگولاتوری در این رابطه گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با ایجاد بسترهای لازم برای ثبت‌نام الکترونیکی، اولین دوره آزمون رادیو آماتوری را در مهرماه سال جاری برگزار می‌کند.

وی افزود: رادیو آماتوری در کنار جنبه سرگرمی علمی و مفرح بودن، در بسیاری از کشورها در مواقع حوادث و بلایای طبیعی با توجه به تبحر و تخصص افراد رادیو آماتور، از سوی نیروهای امدادی بعنوان ابزارهای کمک ارتباطی استفاده شده است.
وی با اشاره به ابراز علاقه‌مندی برخی متقاضیان به ویژه جوانان مستعد در حوزه ارتباطات رادیویی برای استفاده از این نوع خاص از سرویس رادیویی اظهار کرد: علاقه‌مندان به دریافت گواهی‌نامه رادیو آماتوری مبتدی (درجه ۳) و همچنین داوطلبانی که پیش از این برای شرکت در آزمون رادیو آماتوری مبتدی درخواست مکتوب و مدارک خود را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال کرده‌اند می‌توانند از ۲۲ مرداد تا ۲۲ شهریور ماه جاری با مراجعه به صفحه نخست پایگاه اینترنتی رگولاتوری به آدرس www.cra.ir در بخش اطلاعیه‌ها، اطلاعیه ثبت‌نام در آزمون رادیو آماتوری مبتدی، در این آزمون ثبت‌نام کنند.

معاون امور رادیویی رگولاتوری افزود: متقاضیان بایستی پس از ثبت‌نام، شناسه ارسال شده به تلفن همراهشان را نزد خود حفظ کنند. سایر اطلاعیه‌های مربوط به مکان آزمون، دوره‌های آتی احتمالی و نحوه برگزاری آزمون نیز حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه از طریق پایگاه اینترنتی رگولاتوری و یا در قالب ارسال پیامک به تلفن همراه متقاضیان اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی درباره موضوعات و منابع آزمون گفت: سوالات آزمون تئوری در چهار حوزه “مقررات”، “مدارات الکترونیکی- مخابرات”، “انتشار امواج” و “رادیو آماتوری” بوده و منابع آزمون در بخش مقررات نیز بر روی پایگاه اینترنتی رگولاتوری بارگذاری شده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme