ساخت، تولید و هرگونه بهره‌برداری از فرستنده‌های رادیویی منوط به اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌باشد

دومین آورد رادیوآماتوری در ایران برگزار شد

دومین فعالیت گروه رادیویی البرز در تاریخ ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ با مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با شناسه انحصاری گروه رادیویی البرز (EP2C) در ارتفاعات شمالی شهر کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه البرز این ایستگاه آماتوری یک‌روزه به منظور برقراری حداکثری تماس‌ رادیویی در شرایط انتشار یونسفری نامناسب و همچنین آموزش راه‌اندازی ایستگاه، برپایی چند نوع آنتن و نحوه برقراری تماس برگزار شد.

یکی از مهم‌ترین اهداف این آورد رادیویی، بالا بردن مهارت برپایی سریع ایستگاه رادیویی و برقراری تماس در شرایط بحرانی و بلایای طبیعی بود.

این فعالیت یک روزه برروی باند‌های آماتوری ۱۰، ۱۵ و۲۰ متر و مودهای Phone و CW با دو دستگاه ترنسیورHF انجام شد.

این برنامه در ساعت ۵:۳۰ بامداد با برپایی آنتن‌های Vertical و Inverted Vee و Loop و ارائه توضیحات لازم برای چگونگی برپایی آنتن و تنظیم آن توسط آقایان محمد عظیمی (EP2LMA) و سعید شکراللهی (EP2LSH) و سپس برپایی چادر ایستگاه و ترنسیورها، منابع تغذیه و دیگر تجهیزات لازم شروع به کار کرد.

لازم به ذکر است که این برنامه از برنامه قبلی گروه رادیوآماتوری البرز بزرگ‌تر بود و تعداد ۱۵ نفر از رادیوآماتورها و علاقمندان در آن حضور داشتند و نیز در مجموع تعداد ۶۰۸ تماس برقرار شد که از این تعداد، ۲۷۷ تماس مورس و ۳۳۱ تماس فون بوده است.

هم‌چنین این برنامه مورد بازدید یک دپارتمان تخصصی از ارگانی دولتی قرار گرفت.

برای دیدن عکس‌ها در اندازه واقعی روی آن‌ها کلیک کنید.

Click to enlarge pictures

ep2c-dxpedition-irandx-ir-17-5

1 دیدگاه

  1. بسیار عالی موفق باشید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme