ساخت، تولید و هرگونه بهره‌برداری از فرستنده‌های رادیویی منوط به اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌باشد

مسابقات Virtual Radio Challenge

سلام

مهدی عسگری، یکی از اعضای کلوب EP2C در چهارمین مسابقات Virtual Radio Challenge که با همکاری شرکت CountyComm آمریکا و سایت SWLing Post برگزار شد، مقام اول رو کسب کرد.

یکی از قدم هایی که برای مقابله و آمادگی برای بحران های مختلف طبیعی (زلزله و سیل و …) یا غیر طبیعی (جنگ و اختلال سیستم های زیرساخت کشور و …) برداشته میشه، شبیه سازی بحران به صورت تئوری و دور میزی هست.
قطعا افراد متخصص در حوزه های مختلف، از زاویه دید خودشون به بحث مدیریت و شبیه سازی بحران نگاه می کنن (تامین و تدارک نیاز های اولیه، بحث های ارتباطی/مخابراتی، امنیت فیزیکی، بحث های سایبری و …)
یکی از مسابقات جهانی در این زمینه، Virtual Radio Challenge نام داره که در اون یک سناریوی فرضی مطرح میشه و شرکت کنندگان باید سناریویی بنویسن که در اون شرایط و با توجه به محدودیت ها و قوانین در نظر گرفته شده توسط داوران، از چه ابزاری و به چه شکلی برای برقراری ارتباط با دیگران و آگاه شدن از اخبار استفاده می کنن.
در این مسابقه اخیر، فرض بر این بود که در یک بحران طبیعی (مثل زلزله)، زیرساخت موبایل و تلفن از بین رفته و حتی شاید برق هم قطع بشه و ممکنه مجبور به ترک منزل هم باشید. در این شرایط و با در نظر گرفتن حداکثر بودجه ۴۰۰ دلار و نیز توجه به این نکته معلوم نیست چند روز در خارج از منزل خواهید بود، از چه ابزاری و چرا استفاده می کنید؟
اگر در این زمینه علاقه داشته باشید میتونید اطلاعات بیشتر رو از اینجا بخونید:


دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme